Nazghúlové

Nazgûlové

28. února 2012 v 17:36 | Sprotte
Ve dvacátém třetím století Druhého věku e ve Středozemi objevilo devět mocných přízraků, kteří se v černé řeči skřetů nazývali Nazgûlové, nebo-li Prstenové Přízraky. Tito Nazgûlové se prokázali jako největší ze všech Sauronových sluhů.

Říkalo se, že Nazgûlové byli kdysi mocnými lidskými králi a černokněžníky a každý dostal os Saurona Prsten moci. Bylo to devět z devatenácti kouzelných prstenů, jež pro Saurona ukoval Celebrimbor a eregionští kováři.

Nosili široké černé pláště s kápí, kroužkové brnění a stříbrné přilby, avšak pod nimi byla šedá roucha mrtvých a jejich těla byla neviditelná. Kdokoli jim pohlédl do tváře, tak zděšeně couval, protože přilbu a kápi jakoby ve vzduchu nedrželo vůbec nic.

Zbraně Nazgûlů byli různé, nosili: ocelový a plamenný meč, černý palcát a dýku s kouzelnou otrávenou čepelí. Používali kouzla, kterými lákali k sobě a zapalovali a jejich Černý dech byl jako Mor zoufalství a jeho hrůza mrazila srdce jejich nepřátel.

Během Války o Prsten vyslal Sauron Nazgûli, aby mu přinesli Jeden Prsten. Na Větrově dokonce Černokněžný král Froda ranil otrávenou dýkou. Později se Nazgûlové objevili znovu a tentokrát v podobách ještě mocnějších na zvířatech stejně strašných jak oni sami. V Bitvě na Pelennorských polích usmrtili morgulského Pána, jehož nebylo možné zabít rukou muže, rohanská štítonoška Éowyn a hobit Smíšek. Když Frodo vhodil prsten do Orodruiny zahynuli i Nazgûlové.

Nazgúl

17. srpna 2011 v 14:57 | Sprotte
Nazgůl
Nazgúlové byli kdysi velicí králové lidí, zrádný Sauron však ukoval devět prstenů moci a nabídl je těmto králům jako dar a oni je zaslepeni lačností vzali. Všech devět prstenů však bylo podřízených Jednomu, který vlastnil osobně Sauron. Jeden po druhém se pomalu, ale jistě stávali temnými přízraky jejichž jediný úkol je sloužit Temnému pánovi. Po Středozemi se stali známí jako Devítka, sídlili v Minas Morgul a jejich vůdcem je Černokěžný král Angmaru. Jezdí na černých koních, létají na strašlivých bestiích, vydávají strašlivý jek a jsou ozbrojeni morgulskými meči s čarovným ostřím. Nosí černou kápi a jen ten, kdo si nasadí Prsten může vidět jejich skutečnou podobu.
 
 

Reklama