Arwen

Arwen Undomiel

12. srpna 2011 v 16:07 | Sprotte
Arwen Undomiel
  • 2901 let (zemře rok po Aragornovi tedy 121 let 4.věku)
Mezi elfy byla nazývána různými jmény: Arwen Spanilá, Paní z Imladris a Lórienu, Večernice svého lidu. Byla vnučkou Galadriel a Celeborna a dcerou Elronda a Celebrían. (Její matka už opustila Středozem). Měla dva bratry-dvojčata Elladana a Elrohira.
Nějáký čas bydlela v zemi své babičky, v Lothlórienu. Když se pak vrátila k otci do Roklinky, poprvé se zde setkala s Aragornem. Tomu tehdy nebylo ani dvacet let a ani netušil, že Elrond, který poskytl útočiště jemu a jeho matce a vychoval ho jako vlastního syna, nějákou dceru má. Na první pohled v sobě našli zalíbení, Elrond ale neviděl v jejich svazku budoucnost. Jako elfka měla Arwen jednoho dne odjet do Zemí neumírajících a zůstat navždy mladá a svěží, zatímco Aragorna čekal osud smrtelníka. Řekl mladému Aragornovi, že k sobě nepřipoutá žádnou ženu, dokud nepovznese svůj slábnoucí rod a nedokáže, že nad ním temnota nikdy nezvítězí. Aragorn pak putoval skoro třicet let divočinou, bojoval proti Sauronovým služebníkům a jeho láska k Arwen byla pořád stejně živá.
Arwen se s ním opět setkala řízením štěstěny v Lothlórienu, kde hledal odpočinek zrovna v době, kdy ona znovu pobývala u své babičky Galadriel. Tehdy se na pahorku Cerin Amroth zasnoubili. Elrond z toho byl nešťastný, ale jak připomněl Aragornovi, nevěřil příliš tomu, že si nakonec jeho dcera zvolí smrtelný život. Zatímco roky temněly a Aragorn se stal důležitou postavou ve válce o Prsten, zůstávala Arwen v Roklince a vyšívala pro něj velikou královskou zástavu, kterou nakonec rozvinul v hodině porážky nepřátel v bitvě na Pelennorských polích. Když byl trůn Gondoru obnoven, připojil i Elrond svoje požehnání jejich zasnoubení a o letním slunovratu roku Sauronova pádu se konala svatba. Arwen se musela bolestně rozloučit s Elrondem, na kterého dolehla únava a vydal se na plavbu do Zemí neumírajících, zatímco ona si zvolila smrtelnost po boku svého manžela. Svoje místo na lodi věnovala Frodovi.
Jako královna elfů i lidí žila s Aragornem 120 let. Měli spolu několik dcer a dědice gondorského trůnu, syna Eldariona. Když se Aragornův čas naplnil a on i přes její prosby navždy usnul, okoušela hořkost smrtelnosti, kterou na sebe vzala. Spoutaná svým žalem se odebrala do Lórienu, kde už nebyli žádní elfové a samotná tam pobývala, dokud neulehla k věčnému odpočinku na Cerin Amrothu.
 
 

Reklama