Duben 2012

PARTY? PARTY... PARTY!!

30. dubna 2012 v 12:53 | Sprotte |  Currently
Ahoj všichni, jak jistě víte, zítra je 1. Máj a tak mě napadlo, dát takovou prvomájovskou párty. Byly by tu soutěže, videa a podobně.
Už delší dobu se mi chtěla udělat párty, ale nebyla příležitost a teď je :-)
No takže tady je pozvánka. Je klikací, takže po každém kliknutí se načte můj blog. Jinak doufám, že se vás zapojí co nejvíce. Můžete se těšit na Bleskovky, Bubliny, Postřehovky, Hádanky, Rychlovky a spoustu dalšího. Taky bude určený jeden vítěz celé párty, který se bude moct vybrat různé ceny: design, animace, klikačku, avatary a podobně.

Párty začíná zítra ve 14:00 a bude trvat do 16:00.

Tak se na vás moc těším.

Herečka Sarah Michelle Gellar je podruhé těhotná

29. dubna 2012 v 20:45 | Sprotte |  Buffy the Vampire slayer
Jak možná někteří z vás vědí, pětatřicetiletá herečka Sarah Michelle Gellar je podruhé těhotná!Sarah určitě všichni znáte jako Buffy, ze seriálu buffy the Vampire Slayer. Je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů!
Otcem dítěte je její manžel, herec Freddie Prinze Jr. Šťastnou zprávu to magazínu People potvrdil zdroj z blízkého Sarahina okolí.
"Milují své malé děvčátko víc než cokoliv na světě a vědí, že tato láska může být dvojnásobná. Je fantastickou matkou, jsou to skvělé zprávy," dodal zdroj.
Slavný herecký pár se seznámil během natáčení hororu Tajemství loňského léta v roce 1997, a začali spolu chodit o tři roky později. Své "ano" si řekli 1. září 2002 v Mexiku, a v září roku 2009 přivítali na svět dcerku Charlotte Grace.

Divadlo a bolavé nožky

28. dubna 2012 v 11:29 | Sprotte |  Currently
Jak jsem psala v předešlém článk, včera jsmejeli do divadla. Bylo to senzační!
Ráno jsme mohli přijít do školy dýl, aby nás na Posledním zvonění nezmalovali. Mě si přecejen dva chlapci odchytli (octu jsem se vyhnula, ale jeden mi počmáral obličej a druhej celej výstřih! Ještě teď ho určitě bolí holeň, jak jsem ho nakopla, ale dobře mu tak!) Měla jsem sraz s "kámoškou" a ta pak letěla do školy a já čekala na mojí BFF. Ta přišla pozdě, jako vždycky, takže jsem se zakecala se spolužačkou, to bylo zase něco! Oma je totiž vášnivá kuřačka a bez cíga nedá ani ránu :DD Mě osobně se kouření hnusí. Nejlepší byla cesta do Prahy. Neuvěřitelně jsme se vyblbi! Jako by nestačilo, že jsme si poněkud hlasitě zpívali Globální oteplování od Nightwork, spolužák za mnou se převlíkal. Já málem umřela smíchy!
Šli jsme do umělecko-technického muzea, nebo umělecko-průmyslového, to už nwm.
No a pak rovnou na Václavák. Šly jsme tři holky za kámošem a jeho kamarády. A ten jeden jeho kámoš, my mu říkáme Agent a mimochodem má hrozně hezkej zadek, šel hrozně pomalu, tkže jsem mu asi 20x šlápla na nohy. No a třikrát se zastavil a já do něj přímo napálila. Pak si pamatuju jenom záchvat smíchu. No, nakupovali jsme a pak jsme šli na parkoviště k autobusu, který nás měl odvést do divadla. Nemusím ani zmiňovat, že jsem zase podupaka Agenta. A v autobuse jsme si povídaly s mojí BFF o tom, že jsem do něj vrážela jenom proto, že jsem prej nemohla odtrhnou oči od jeho zadku, to mě dostalo. Začala jsem se tlemit a řekla jsem trošku víc nahlas, než se sluší: "No a co! Tak jsem ho podupala, ale musíš uznat, že má hezkej zadek!" Mám vůbec zmiňovat, že seděl o uličku vedle mě? Můj kámoš se málem po smíchy a já taky :DDD No mám ještě spoustu zážitků (např. jednoho gaye, který si zkoušel kalhoty v kabince, která nešla zavřít, takže jsme měli dokonalý výhled na jeho pozadí :DDD), ale nebudu je sem všechny vypisovat, to by nikdo nečetl. Jinak v divadle jsme byli na Někdo to rád horké a bylo to senzační!
Vrátili sme se domů pár miut před půlnocí, takže jsem šííííleně unavená a chytaj mě křeče do nohou. Jdu si dát lázeň a pak něco přidám, ale už fakt umírám :-) Tak se mějte
P.S. Tuhle písničku jsme poslouchali celou cestu. Že Dyk hrooozně sexy?! Trošku mi v té černobílé připomíná dvojčata Weasleyovi...

Bon Jovi- It´s My Life

25. dubna 2012 v 17:51 | Sprotte |  Viggo Mortensen/Aragorn
Tak dneska byl senzační den! Měli jsme tělák a dostala jsem velkou jedničku, protože mi jako jediné jde atletika a doskočím nejdál ze třídy, takže mám super náladu. V pátek jedem do divadla na Někdo to rád hoké, to se taky těším. U nás na gymplu je v pátek poslední zvonění, takže by ns normálně zlili octem a parfémy od hlavy k patě, ale protože jedeme ve 12 do Prahy, tak můžeme přijít až na druhou polovinu první vyučovací hodiny, abychom se vyhnuli maturantům, a abychom v divadle nesmrděli octem, takže se ještě uliju :D
No tady už je písnička. Je to jedna z mých nejoblíbenějších!
A jak jste se měli vy?

Zpoždění pokračování Avataru bylo potvrzeno

19. dubna 2012 v 11:00 | Sprotte |  Filmy
Původně měla dvě pokračování Avataru do kin dorazit v letech 2014 a 2015. Z časových důvodů však nakonec tvůrci museli data premiér posunout. Jak se celá situace aktuálně vyvíjí? Vše je čerstvě potvrzeno producentem Jonem Landauem. To si počkáme...

Vícek informací v celém článku...

Universal plánuje vzkříšení Mumie

18. dubna 2012 v 16:45 | Sprotte |  M- O příběhu
Studio Universal se rozhodlo pokusit o vzkříšení dobrodružné série Mumie, která po neúspěchu posledního dílu hrozila upadnutím v zapomnění. Látku by se měl pokusit vzkřísit Jon Spaiths, který spolupracoval na scénáři Promethea.

Více v celém článku...

Čarodějka z Redmontu- 4. kapitola

17. dubna 2012 v 19:42 | Sprotte |  povídky
Tak je na blogu zveřejněna čtvrtá kapitola povídky Čarodějka z Redmontu. Tahle kapitola je dílem Casion. Doufáme, že se bude líbit. Jinak další kapitolu čekejte začátkem příštího týdne :) Tak příjemné čtení a budeme rády za každý komentář :D

Přečti si čtvrtou kapitolu.


Sean Bean oslavuje!

17. dubna 2012 v 15:21 | Sprotte |  Sean Bean- info
Dnes oslavuje své 53 narozeniny vynikající herec Sean Bean. Jistě ho znáte z Pána Pstenů, kde ztvárnil roli Boromira. Já mu přeji vše nejlepší, hodně štěstí, zdraví a úspěchů.

Vše nejlepší!


Gringottova banka

17. dubna 2012 v 10:07 | Sprotte |  Místa v HP
Gringottova banka bylo to nejbezpečnější místo, snad s výjimnkou Bradavic, kam si kouzelníci mohli schovat své cennosti. Trezory, nachazející se míle pod Londýnem, skrývají tisíce tun kouzelnického zlata. Peníze si zde můžete uložit, nebo rozměnit. Správci banky jsou Skřeti.
Nad vchodem stojí zlatý nápis:

Vstup cizinče, leč pamatuj:
poklad, jenž nikdy nebyl tvůj,
hledáš-li v našich sklepeních
životem odpykáš svůj hřích.
Koho by zlákal cizí skvost,
zaplatí za svou hrabivost.
Zloději, viz ty pevné zdi:
najdeš tam víc než poklady


Rachel Weisz at the 'Deep Blue Sea' Premiere

16. dubna 2012 v 20:00 | Sprotte |  Evelyn
Herečka Rachel Weisz, která zrvárnila roli Evelyn ve filmech THE MUMMY a roli dračice Safiry v Eragonovi, byla nedávno na premiéře filmu Deep Blue Sea. Hrozně jí to slušelo! Já osobně Rachel zbožňuju. Tady na fotkách má senzační postavu! A celkově je to báječná herečka. Mám v počítači ještě víc její fotek, tak je později přidám.

Počet fotek: 7
imagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.com

Slečna nebezpečná

16. dubna 2012 v 16:06 | Sprotte |  Filmy
Přednadávnem vrazil do kin super film s Katherine Heigl v hlavní roli. Už dlouho jsem žádný nový film nepřidala, tak se musím napravit :)
Originální název: One for the Money
Režie: Julie Anne Robinson
Hrají: Katherine Heigl, Jason O'Mara, Daniel Sunjata, John Leguizamo
Země původu: USA
Délka filmu: 91 minut
Z roku: 2012
Žánr: thriller, akční, krimi, komedie

Katherine Heigl patří v posledních letech mezi nejvyhledávanější herečky Hollywoodu a prakticky se jí povedlo stát se jedničku v žánru romantických komedií. V novince Slečna nebezpečná to ale zkouší trošku jinak. Sice jde pořád o komedii, ale tentokrát to bude malinko drsnější. Heigl si tu totiž zahraje Stefanie Plum, která nemá práci, peníze ani zrovna lákavé vyhlídky na budoucnost. Rozhodne se tedy kývnout na neobvyklou nabídku a stane se z ní lovkyně odměn. Nemá zkušenosti a rozhodně nevypadá jako někdo, kdo by mohl složit k zemi dvoumetrového padoucha, ale nadšení a zápal jí nechybí a to je důležité. Její první případ má jméno Joe Morelli a jde o bývalého policistu obviněného z vraždy. Stefanie se rozhodne dostat ho za katr stůj co stůj a nejenom proto, že je to oficiálně zločinec, ale taky kvůli společné nedořešené minulosti.

Pod perexem najdete fotky z filmu↓

New dess

15. dubna 2012 v 17:44 | Sprotte |  O blogu
Tak už je hotový nový design. Tenhle se mi líbí. Je mnohem hezčí než ten starý, aspoň podle mě. Smějící se
Použila jsem fotky z filmu Mumie se vrací. Tenhle film miluju! No, dess je takový světlý a myslím, že ty barvy ladí :)

Emma Watson slaví!

15. dubna 2012 v 15:33 | Sprotte |  Emma Watson
Někteří z vás jistě vědí, že dnes slaví své 22 narozeniny herečka, která se proslavila rolí Hermiony Grangerové, Emma Watson!
Chtěla bych jí popřát vše nejlepší, hodně úspěchů v kariéře, v lásce a spoustu dalších úžasných rolí.

Takže vše nej!


Čarodějka z Redmontu- 3. kapitola

11. dubna 2012 v 20:10 | Sprotte |  povídky
Tak jsem předchvilkou zveřejnila třetí kapitolu povídky Čarodějka z Redmontu. Nevím, co bych k tomu napsala, snad jen, že doufám, že se vám bude líbit a že si ji aspoň nekdo přečte :) No, určitě pište komentáře, jsme zvědavé...

Přečti si Třetí KapitoluMiluju vůni nové knihy...

11. dubna 2012 v 15:53 | Sprotte |  Hraničářův učeň
Taky tak jako já milujete vůni nových knížek? Dneska jsem byla ráno, ještě ped školou, v knihkupectví a konečně jsem si koupila 11 díl Hraničářova učně. Mohla jsem se zbláznit radostí. přiběhla jsem do školy a během všech hodin jsem si četla :) Ale ještě před čtením jsem snad 10 minut čichala ke knížce, jak hezky voní. Knížku jsem sehnala za docela přijatelnou cenu. Na internetu bych to koupila levněji, ale když připočítám poštovný, tak by to asi vyšlo dráž. Já sama si knížky moc nekupuji, protože je dostávám od babičky a ta má na knížky stejně dobrý vkus, jako na naušnice. Ale to už odbočuju. Prostě jsem hrozně moc nadšená, ža už mám Hraničářova učně a v pondělí budu mít i Inheritance, dostanu jí od mamky a taťky. No, tak já jdu zase číst! Jinak jak se máte všichni?
Jinak dneska nejspíš zveřejníme 3. kapitolu Čarodějky z Redmontu, tak sem určitě napíšu :)

Free Desing 0.6

9. dubna 2012 v 18:35 | Sprotte |  Free laye
Tak jsem udělala ještě další tři designy a dneska sem ještě jeden hodím. Je s Lucinkou Pevensie z Letopisů Narnie. Je to její první návštěva Narnie. Tak snad se vám bude líbit. Pokud ho někdo budete chtít, stačí si uložit fotku a sami si jí oříznout, nebo mi napište a já vám to buď nastavím nebo pošlu návod. Samozřejmě vyrobím i popisky.
Jinak pište nápady na další dessy, s kým mám vyrábět :-)

Náhled↓

Free Desing 0.5

9. dubna 2012 v 12:29 | Sprotte |  Free laye
Tak jsem teď udělala design s Hraničářovým učněm. Mě osobně se docela líbí :) Je takový jednoduchý, docela sladěný. No myslím, že se docla povedl.
Takže ho sem dávám. V poslední době jsem si hodně oblíbila výrobu designů, takže pokud máte nějaký nápad na dess, napište a já ho vyrobím. Klidně vám udělám i dess na přání, fakt mě to baví :-)
No pokud bude někdo chtít ento dess, napište a já vám ho nastavím, nebo vám pošlu návod.
Můžu vám tam ještě dodělat nějaký nápis nahoru a samozřejmě popisky :)
Tady už je náhled↓

Čarodějka z Redmontu- 2. kapitola

9. dubna 2012 v 9:21 | Sprotte |  povídky
Tak jsem dnes u nás na blogu zveřejnila 2. kapitolu povídky. Napsala ji Cas, ale já jí zveřejnila. Tuto kapitolu bychom chtěli věnovat Radusch a Belle. Jinak chceme poděkovat všem, co si naší povídku čtete a snad se vám bude i tato část líbit...
Tak snad si to přečte aspoň někdo :-) A snad zanecháte komenty :-)

Přečti si druhou kapitolu.


Musím se pochlubit...

7. dubna 2012 v 10:26 | Sprotte |  About me
Tak včera jsem dostala od babičky nějaké naušnice a nemohla jsem odolat, musela jsem je vyfotit a hodit na blog. Já mám doma hoooodně velkou sbírku naušnic, tak kolem 100, a proto mě vždycky potěší nové kousky. No, bybička mi udělala hroznou radost! Ví, jak mám naušnice ráda, a že nosím každý den jiné (stejně jako ona náhrdelníky a náramky) a tak mě zásobuje :)
Takže tady jsou dvě fotky↓
Taky se vám líbí tolik, jako mě?


Čarodějka z Redmontu- 1. Kapitola

6. dubna 2012 v 14:11 | Sprotte |  povídky
Ahojky. Tak dnes jsme zveřejnili na blogu 1. kapitolu. Je věnovaná Yasemin, Arwen a Emily•Charlotte, tak snad se vám to bude líbit :-)

Přečti si První Kapitolu.

Jinak, jak si užíváte prázdniny? Jeden ďáblík jménem Péťa rozbil skleněný stolek a já mám pořezanou ruku :) Fakt senza. Sem myslela, že mu kvůli tomu omlátim hlavu o zeď!

Staré Narnijské říkanky

5. dubna 2012 v 17:08 | Sprotte |  Narnie
Dneska jsem si prohlížela svoje oblíbené knížky a napadlo mě, že bych sem mohla napsat ty staré říkanky, které vyprávěli Pevensyovým Bobrovi. Tak tady jsou...

Zlu se všechny plány zhatí, až se Aslan zpátky vrátí,
přinese nám jeho řev místo smutku smích a zpěv.
Kde král Aslan zuby cení, tam se zima v jaro mění,
kde ta hříva zavlaje, sníh a led hned roztaje.

A tady je druhá o usednutí králů a královen na trůn:

V Cair Paravel až k trůnu znova
pozvedne se krev Adamova,
nastane dobrá vláda nová.

Animace na zakázku- Eámanë

5. dubna 2012 v 11:41 | Sprotte |  Grafika
Tak tady je další animace na objednávku. Tentokrát pro Eámanë. Doufám, že se ti bude líbit. Jinak ty černý okraje nešli dát dolů, už jsem to zkoušela, tak snad ti tam nevadí... Jinak napoprvé se animace seká, jako vždycky, ale pak už to jde v pohodě

Edit. 16:16: Tak tady máš tu druhou animku. Tahle se mi líbí víc, jsou tu živější barvy. Udělala jsem jí přímo z filmu, takže tam nejsou ty okraje :-)

Animace na zakázku- Anita

5. dubna 2012 v 11:24 | Sprotte |  Grafika
Nedávno jsem sem dala objednávku animací. Tak tady je první objednaná animačka.
Je pro Anitu :-) To video, ze kterého si chtěla nimaci není zrovna dvakrát kvalitní, takže ani animace ne. Kdybys našla nějaké ostřejší video, které by nebylotak rozmazané, at ti klidně udělám další animačku :-) Jinak tedy je to zvedání...

Animace objednávejte tady!Čarodějka z Redmontu- Prolog

4. dubna 2012 v 20:21 | Sprotte |  povídky
Tak vás zdravím :-) Dneska jsem měla náročnej den. Narazila jsem si bradu a odřela obě dlaně (Au!), ale to je teď vedlejší. Dnes jsem zveřejnila první kapitolu povídky Čarodějka z Redmontu, kterou píšu společně s mým bezvadným SB Casion. Tímto bych vás všechny chtěla pozvat na náš blog, abyste si prolog přečetli.
Doufám, že se vám bude líbit a zanecháte komentáře, abychom si přečetli vaše názory :-)

Přečti si Prolog


Animace na objednávku

3. dubna 2012 v 19:18 | Sprotte |  Grafika
Tak jsem se rozhodla dělat animace na zakázku. Hrozně mě to baví :-)
Budu dělat animace hlavně z videí, ale když bude někdo chtít, tak mu udělám i z normálních obrázků.
Takže kdo by chtěl udělat animaci, pište do komentářů:
 1. Jméno + blog
 2. S kým/čím chceš animaci?
 3. odkaz na video na YouTube
 4. Jak dlouhá má být animace? (napiš čas na videu, např. 3:58 - 4.25)
 5. Máš představu o velikosti animace?
 6. Někajé zvláštní přání?

Čarodějka z Redmontu

2. dubna 2012 v 17:47 | Sprotte |  povídky
Tak jak jste zajisté četli u mého SB Casion, píčeme spolu povídku. Je to fanfiction na téna Hraničářův učeň.
Už delší dobu si všímám, že spoutu lidí píše o "hraničářkách", což mě se vůbec nelíbí. Jedinou dobrou povídku na tohle téma má moje SB Bella. No, ale chtěli jsme, aby byla hlavní postavou dívka a tak jsme zvolili čarodějku. Víc snad ani neprozradím. Na povídku jsme založili speciální blog, na který se můžete podívat, odkaz níže.
Postupně budeme zveřejňovat povídku a doufámě, že se vám bude líbit a bude vás bavit tak, jako mě s Cas :D
Na blogu jsou zatím jenom hlavní postavy, tak se na ně můžete kouknout a přečíst si o nich něco a trošku se seznámit hlavně s hlavní hrdinkou. Ale už brzy se těšte na prolog...

Blog s povídkou


Cherub Campus

1. dubna 2012 v 10:28 | Sprotte
CHERUB je serie knih o chlapci jménem James Adams, kterému zemřela maminka a místo toho, aby skončil v dětském domově byl i se svou sestrou přijat do Kampusu CHERUB.CHERUB je samostatná jednotka britské špionážní služby. CHERUB tvoří děti od deseti do sedmnácti let, kteří jsou všichni sirotci. Mají výhodu: Dospělé nikdy nenapdane, že by je špehovaly děti. Oficiálně ty děti neexistují. Pod falešnými identitami se vetřou do přízně dealerů drog, překupníků kradených zbraní nebo teroristů a dostanou je na kolena.
James společně se svou partou přátel, se kterýma se seznámí hned v prvním díle, podnikají mise. Užívají si zabávu jako obyčejní puberťáci, ale doopravdy jsou to cvičení profesionálové. V kampusu CHERUB žije zhruba tři sta dětí. Mezi hlavní postavy patří: James a Lauren Adamsovi, Kerry Changogá, Kyle Blueman, Bruce Norris, Danna Smith, Grag "Rat" Rathbone, Bethany Parkerová. Děti jsou v CHERUB rozděleni podle triček. Oranžová je pro hosty, červená pro děti, které v kampusu žijou, ale jsou ještě příliš malé, než aby se staly agenty. Modrá je pro děti procházející tvrdým Základním výcvikem. Šedivé tričko znamená, že se dítě smí účastnit misí. Tmavě modrá a černá trička se dávají za vynikají výkon na misích a bílá nosí zaměstnanci.
Věřím, že poku sáhnete právě po těchto knihách, budou se vám líbit. Autor píš hrozně vtipně a uplně se vžijete do role a budete si přát být agenty. :)

V ČR zatím vyšly díly:
 1. Nováček
 2. Třída A
 3. Vězení
 4. Pravda
 5. Šílenství
 6. Zvíře
 7. Pád
 8. Gangy
 9. Náměsíčník
 10. Generál
Já tyto knihy opravdu doporučuju. Pokud je někdo znáte, jistě víte, o čem mluvím :-)

Nový design

1. dubna 2012 v 9:50 | Sprotte |  O blogu
Tak jak jste si mohli všimnout, mám na blogu nový design. Není nic moc, ale mě zatím stačí. Moc se mi líbí ty barvy, jsou to mé oblíbené (teda ještě chybí zelená) Včera jsem chtěla něco přidat, ale tak jsem se zapsala do do povídky, že jsem na to doslova zapoměla :-) Takže tady je new dess. Já jdu teď přidat info o jedné serii knížek, už se na to chystám dva měsíce...