Prosinec 2011

Happy New Year!

31. prosince 2011 v 14:01 | Sprotte |  Currently
Ahoj všichni! Chtěla bych vám všem popřát hodně úspěchů v novém roce, ať se vám dobře daří a ať dodržíte všechny svoje novoroční předsevzetí! Nemůžu uvěřit tomu, že už bude rok 2012! Vždyť je to jako včera, co jsem na Silvestra ležela v posteli v horečkách a koukala na kámoše, jak sjíždí kopec na PENNY-taškách. No, snad to letos bude lepší. Dala jsem si tři předsevzetí:
  1. Doženu učení a budu mít znovu vyznamenání, nezhorším si prosěch!
  2. Dopíšu pár povídek, např. Ohroženou plavbu, Svit nad městem a Potomka rodu Van Helsingů.
  3. Pořídím si nějakého dalšího domácího mazlíčka, 16 koček a sklípkan m nestačí, nedávno nám totiž umřel osmák a těch 11 králíků už je taky pryč, tak přemýšlím o jehňátku nebo miniprasátku. :-D
No a co vy? Dali jste si nějaké předsevzetí?

HU hlášky- kn02 kap4

27. prosince 2011 v 17:33 | Sprotte |  hlášky
Tak tady je další z mých oblíbených scének. Tuhle část mám ráda, jak si tam Gilan, Will a Horác na výpravě to Celtiky povídali o Gilanově dětství. A tady je malý úryvek z jejich rozhovoru. Horác je tu ještě takovej nesvůj z Gilana a zdá se mi, že i nervózní...

"Jak to, že jste se stal hraničářem?" zeptal se Horác. "To vás nevzali na rytíře?"
Oba hraničáři se na něj tázavě zadívali. Pobavila je jeho domněnka, že člověk se stane hraničářem až tehdy, když neuspěje jako budoucí rytíř nebo bojovník. Popravdě řečeno si Will ještě docela nedávno myslel totéž, teď na to ovšem velkoryse zapomněl. Horác si všiml dlouhého ticha, které nastalo, a pak i jejich tázavých pohledů. Najednou pochopil, jakou udělal botu, a pokusil se to zachránit.
"Myslím jako… víte přece. Skoro každý chce být rytíř, ne?"
Will s Gilanem mrkli jeden na druhého. Gilan zdvihl jedno obočí. Horác se trápil dál.
"Chci říct… to není urážka, nebo tak… ale každý, koho znám, chce být bojovník..."

HU hlášky- kn01 kap16

27. prosince 2011 v 14:23 | Sprotte |  hlášky
Tak tady další hláška, tentokrát z prvního dílu. Tuhle část mám ráda, i když je tam Horác tak neuvěřitelně protivný. Tady jsem ho ještě moc nemusela, ale pak jsem si Horáce opravdu oblíbila, hned po tom lovu na kance, ten přidám taky. No, chtěla jsem se ještě zeptat, jesi tohle, ty hlášky, vůbec někdo čte, jesi je mám přidávat, protože mě to fakt baví :-)

"Klid, Cuku," uklidňoval ho Will, a Cuk se ihned upokojil. Jenže teď si ho poprvé všiml Horác. Přešel k huňatému poníkovi a zblízka si ho prohlížel.
"Co je tohle?" předstíral údiv. "Někdo si vzal s sebou na slezinu velký ošklivý psisko?"
Will zatínal pěsti. "To je můj kůň," pronesl tiše. Nechal si líbit Horácovy pošklebky, když mířily na něj, nehodlal mu ale dovolit, aby urážel jeho koně.
Horác se hýkavě rozchechtal.
"Kůň?" vyrazil ze sebe. "Tohle není kůň! V bojový škole se jezdí na opravdických koních! Ne na chlupatých psech! Taky mi připadá, že potřebuje pořádně vykoupat!" Nakrčil nos a tvářil se, že k Cukovi přičichává.
Poník se kradmo podíval na Willa. Co je zač tenhle protivný trouba? říkaly jeho oči. Will pečlivě skryl potutelný úsměv, který se mu už málem objevil ve tváři, a lhostejně prohodil: "To je hraničářský kůň. Na tom může jezdit jen hraničář."
Horác se znovu zachechtal. "Na takovým chlupatým psovi by uměla rajtovat i moje babička!"
"Ona by možná uměla," řekl Will, "ale vsadím se, že ty ne."
Ještě než tu výzvu dořekl, Horác už odvazoval uzdu. Cuk se koukl po Willovi a ten by přísahal, že koník mírně kývl hlavou.
Horác se lehce vyhoupl Cukovi na hřbet. Poník stál, ani se nehnul.
"Nic na tom není!" chvástal se Horác. A patami kopl Cuka do boků. "Do toho, pejsku! Proběhneme se."
Will poznal to známé napnutí svalů na Cukově těle a nohou. Pak poník náhle vyskočil, divoce se prohnul do strany, dopadl na přední nohy a zadní nohy vystřelil vzhůru.
Horác několik vteřin plachtil jako pták. Pak tvrdě přistál v prachu, rozplácnutý na zádech. George a Alyss s pobaveným úžasem sledovali, jak tam ten neurvalec vteřinu nebo dvě leží a překvapeně lapá po dechu. Jenny se pohnula, chtěla zjistit, jestli je v pořádku. Potom ale zarputile sevřela rty a zůstala stát. Horác si o to koledoval, řekla si.
Byla tu možnost, pouhá naděje, že tím bude celá ta věc uzavřena. Jenomže Will zase jednou nedokázal odolat pokušení a potřeboval mít poslední slovo.
"Měl bys poprosit babičku, aby tě naučila jezdit na koni."

HU hlášky- kn02 kap5

27. prosince 2011 v 10:22 | Sprotte |  hlášky
Tyhle hlášky jsem chtěla přidat už delší dobu a konečně je sem dávám. Budu je přidávat častěji. Každá hláška bude označena kn (knížka) + číslo, kap (kapitola) + číslo. Takže tady první hláška a přibyde jich fakt hodně, protože u Hraničářova učně se pořád musím smát! A tohle je jedna z mých nejoblíbenějších hlášek... :-) Hlavně ten Gilan, je uplně boží!!!

"Gilane," ozval se Will. "Tak mě napadlo…"
Gilan v hraném zoufalství zdvihl vysoko obě obočí. Ten výraz Willovi znovu silně připomněl Halta. "To je pořád něco," posteskl si hraničář. "A co tě napadlo?"
"Tedy," začal Will pomalu, "tahle věc s dvěma noži je vážně dobrá. Ale nebylo by lepší toho člověka s mečem prostě zastřelit dřív, než se dostane moc blízko?"
"Ano, Wille. To by určitě bylo," trpělivě souhlasil Gilan. "Jenže co kdyby ses to chystal udělat, a zrovna ti praskla tětiva?"
"Mohl bych utéct a schovat se," navrhl Will, ale Gilan přitlačil.
"Co kdyby nebylo kam utéct? Jsi v pasti a za zády máš strmý sráz. Není kam uhnout. Tětiva ti právě praskla a na tebe se řítí rozzuřený válečník s mečem. Co pak?"
Will potřásl hlavou. "Myslím, že pak bych asi musel bojovat," připustil neochotně.
"Přesně tak," souhlasil Gilan. "Vyhýbáme se takovému boji, jak to jde. Když se ale stane, že jiná možnost není, je dobré být připravený, ne?"
"To ano," souhlasil Will. Pak se do vyptávání zapojil Horác.
"A co válečník se sekerou?" zajímal se. Gilan po něm loupl očima. Na chvíli byl poněkud v koncích.
"Se sekerou?" opáčil.
"Ano," potvrdil Horác, nadšený tou představou. "Co když máte před sebou nepřítele s válečnou sekerou. Zvládnou to vaše nože?"
Gilan přemýšlel. "Nikomu bych neradil, aby se postavil válečné sekeře jenom se dvěma noži," prohlásil opatrně.
"Tak co bych měl v tom případě udělat?" přidal se Will. Gilan se pronikavě zadíval z jednoho chlapce na druhého. Měl pocit, že na něj šijou boudu.
"Zastřelit ho," řekl stručně. Will vrtěl hlavou a usmíval se od ucha k uchu.
"To přece nemůžu," namítl. "Mám prasklou tětivu."
"Tak utéct a schovat se," ucedil Gilan mezi zuby.
"Jenže je tam ten sráz," připomněl Horác. "Na Willa se řítí rozzuřený chlap se sekerou a za Willem je strašná hloubka."
"Co mám udělat?" dotíral Will.
Gilan se zhluboka nadechl a podíval se jim zpříma do očí, nejdřív jednomu, pak druhému.
"Skočit dolů ze srázu. Z toho není tolik krve."Historicko-dobrodružné filmy

27. prosince 2011 v 9:31 | Sprotte |  Filmy
Jak většina z vás jistě ví, včera dávali v televizi Hraběte Monte-Crista. Je to jeden z mých nejoblíbenějších Historicko-dobrodružných filmů. Proto jsem se rozhodla přidat článek právě o tomto filmu a také o pár dalších skvělých filmech tohoto žánru. Myslím, že je všichni znáte, je to taková klasika, ale já je mám všechny hrozně moc ráda. Většina mých přátel tyhle filmy moc nemusí, ale já prostě nemůžu odolat, ty boje a jejich úžasná logika a touha po pomstě. A dost často i fakt krásní herci… No čtěte dál a určitě pište komentáře :-)

Knížky 0.1

26. prosince 2011 v 9:32 | Sprotte |  Doporučuji
Tak jsem se nudila a rozhodla jsem se napsat sem pár mých názorů na knížky...
Tak tady je několik mých oblíbených knížek, ale ne ty klasický jako HP, LOTR, Narnie a pod., ale prostě něco jiného...
Určitě na ně koukněte, a moc vám doporučuji, všechny si je přečíst. Přidám ještě další, ale teď pro začátek tyhle tři. Snad se vám budou líbit...

Nový design

25. prosince 2011 v 19:14 | Sprotte |  O blogu
Tak jste si asi všimli, že mám noý design. Vyrobila ho Dincie a mě se moc líbil, tak jsem ho sem dala.
Je to taková příjemná změna. Rozšířila jsem totiž nedávno svůj blog a pořád nevím, s kým mám dělat designy a takové neurčité fantasy dessy se mi líbí i hodí. Tak určitě pište, jak se vám líbí :)

Plánovaná povídka

25. prosince 2011 v 16:50 | Sprotte |  povídky
Ahojky lidi. S kámoškou máme rozepsanou povídku o Hraničářově učni. Je dobrodružná a částečně o lásce. Jde tam hodně o Gilana. No hlavní postava Massie Arya Block, kamarádka Willa a jediná hraničářka, by se zabouchla do Gilana. Bylo by to celý složitější... No myslím, že to ještě zkombinuju s LOTR a Dračími jezdci... :)
Máme zatím 4 kapitoly, tak se chci zeptat, jestli to sem mám dát, jesi to někoho bude zajímat. :-D A jestli si to někdo přečtete. Určitě pište, protože nwm, jesi to sem mám psát...

Veselé Vánoce!

24. prosince 2011 v 21:22 | Sprotte |  Currently
Ahoj všichni! Tak jsou tady Vánoce! Konečně jsem se přiměla napsat sem. Tak jsme vichni rozbalili dárky. Já dstalo notebook, fakt nečekně (vím o tom, že ho dostanu už 2 měsíce :-D), SodaStream, spoustu oblečení (hlavně svetry), spoooustu knížek (HRANIČÁŘOVA UČNĚ!!) a pod. No a co vy? Co jste dostali?
Určitě napište, jsem zvědavá :-) Tak všem přeji Veselé Vánoce!

A tady jedna moje oblíbená písnička v podání jedné z mých nejoblíbenějších zpěvaček :-D ↓↓
Odkaz na YouTube→ http://www.youtube.com/watch?v=8q0I6LA7THQ

Autogramy herců z Narnie

19. prosince 2011 v 14:00 | Sprotte |  Narnie
Tak tady ještě přidávám autogramy herců z Letopisů Narnie...
Jinak kdo by jim chtěl napsat o autogram, tak se stačí ozvat a já vám ráda poradím. (Co napsat do dopisu, na jakou adresu to poslat, jakou fotku, jak to poslat...) Tak kdyžtak pište.

Autogramy herců z HP

18. prosince 2011 v 18:04 | Sprotte |  Harry Potter
Tak mě teĎ napadlo dát sem autogramy pár herců, abyste věděli, jak se podepisují. Jinak kdo by jim chtěl napsat o autogram, tak se stačí ozvat a já vám ráda poradím. (Co napsat do dopisu, na jakou adresu to poslat, jakou fotku, jak to poslat...) Tak kdyžtak pište. A tady už je pár HP herců a hereček...

Severus Snape- PNG

18. prosince 2011 v 17:55 | Sprotte |  Harry Potter
Brouzdala jsem na netu a našla pár skvělých PNG Severuse. Tak je sem dávám, když tak je můžete použít do designu a pod...

Currently 0.9

18. prosince 2011 v 17:48 | Sprotte |  Currently
Ahoj lidi! Konečně jsem nastavila nový design. Ráno jsem ho vyráběla a zasekl se mi celý komp. Jo táta už přišel na heslo :-D Tak tady teda. Je takovej Vánoční. Páni Vánoce jsou už za rihem a mě furt chybí pár dárku! A co vy, už máte nakoupíno?
A jak se na Vánoce těšíte? My furt pečem! Hrůza! Už mívám i noční můry: v hlavní roli Vanilkový rohlíčky...

Xena- fotky 0,1

15. prosince 2011 v 16:43 | Sprotte |  Xena
Taady je pár fotek z jednoho superního seriálu. Xenu zbožňuju už od děctví, traková moje srdcovka...

Monster high

15. prosince 2011 v 16:39 | Sprotte |  Dvě věže
Tak tady je jedna písnička, která se mi hroooozně moc líbí! Je sice od Ewy a tu já moc nemusim, ale tuhle písničku jsem si oblíbila. co na ní říkáte?

Po dlouhé době...

14. prosince 2011 v 18:41 | Sprotte |  Currently
Ahojky lidičky, po dlouhé době se zase ozývám. Dostala jsem se na notebook! Super. No tak asi bych měla vysvětlit svou nepřítomnost...
Taťka si myslel, že se sestrou málo učíme a doma nic nepomáháme a keci, keci, keci a zablokoval počítač. Jenže sám zapoměl heslo, protože ho nikam nenapsal. Dával nějaký neobvyklý, protože ví, že se vždycky probourám na první pokus... No tak teď jsem na notebooku. chtěla jsem něco přidat uý včera, ale kupodivu mi nešel blog.cz. Zobrazila se bílá stránka s nějakým nápisem. Prostě HOROR! Ale jsem ráda, že už to jde. Jinak přidávám novou rubriku na blog a to: Hraničářův učeň. Zrovna jsem dočetla knížky a hrooozně moc se mi líbily!! Tak je sem přidávám. Nejradši mám asi Gilana, je hrozně fine. No tak já letím přidávat. Brzy bude nový dess, až se dostanu na PC... :-D snad... No momentálně jsem na tátu naštvaná, protože mi oficiálně oznámil, že mě v lednu neezme s sebou do Japonska, prej bych zameškala školu... No nic no... Letím přidávat!!!